Czy warto kupić laktator? Na co zwrócić uwagę przy wyborze laktatora?

 
Laktator. Na rynku jest ich dość spory wybór. Pokażę Ci na co zwrócić uwagę poszukując idealnego laktatora dla siebie, czym kierować się przy wyborze i odpowiem na pytanie czy w ogóle warto zawracać sobie tym głowę. Zaczniemy od końca, czyli…

 
 

czy warto kupić laktator?

I tutaj Kochana być może Cię zawiodę ale muszę to napisać – zakup laktatora to bardzo indywidualna sprawa bo zależy nie tylko od dziecka i naszego organizmu (na co możemy nie mieć żadnego wpływu) ale przede wszystkim od Twojej decyzji o tym, w jaki sposób chcesz karmić swoje dziecko. I od tego wyjdziemy.

Zadaj sobie pytanie czy chcesz karmić piersią czy mieszanką. Na sytuacje nieprzewidziane wpływu nie mamy więc załóżmy, że jednak możemy taką decyzję podjąć świadomie i niezależnie i nic nie pokrzyżuje naszych planów. W tej drugiej opcji, kiedy nie chcesz karmić piersią, zakup laktatora jest totalnie zbędny i możesz opuścić ten wpis i iść do następnego. Jeżeli natomiast zakładasz, że chcesz karmić piersią – czytaj dalej.

Ostatecznej odpowiedzi na pytanie – czy warto kupić laktator? – udzielę Ci na końcu. Albo sama będziesz wiedziała 🙂

 
 

na co zwrócić uwagę wybierając laktator?

 
grafika laktator na co zwrócić uwagę wybierając laktator mynio blog

 
 

kiedy zaopatrzyć się w laktator?

Opinie na temat tego kiedy zaopatrzyć się w laktator są podzielone – jedni opowiadają się za tym by kupić go jeszcze w ciąży, inni by poczekać na narodziny dziecka i rozwój sytuacji.

Jakie jest moje zdanie i doświadczenie? W poprzedniej ciąży laktator kupiłam przed narodzinami Ami – miałam czas by wybrać odpowiedni model, nie szalałam w panice kiedy próbowałam na szybko pobudzić laktację lub kiedy nagle dopadł mnie nawał pokarmu. Mogłam działać natychmiast kiedy tylko pojawiła się taka potrzeba a największe problemy z laktacją miałam od razu po porodzie i w pierwszym miesiącu życia Ami. Laktator miałam pod ręką więc mogłam szybko reagować kiedy moje dziecko nie najadało się w tradycyjny sposób.

 
 

czy laktator może się nie przydać?

Oczywiście! I w zasadzie to byłaby sytuacja idealna jeśli chcesz karmić naturalnie. A sytuacja, kiedy coś się nie sprawdza u młodej mamy czy dziecka dotyczy praktycznie każdej rzeczy jaką kupujesz szykując wyprawkę, bo wielu rzeczy na prawdę nie jesteś w stanie przewidzieć. Jeśli jednak temat karmienia piersią jest dla Ciebie ważny to warto przygotować się odpowiednio wcześniej.

 
 

co dalej?

W kolejnej części wpisów na temat laktatoró opiszę Ci działanie laktatorów ręcznych i elektrycznych. Razem ze mną dokonasz porównania i zaproponuję Ci kilka najlepszych ofert na polskim rynku. Jestem własnie na etapie wyboru laktatora, mam też doświadczenie z ich używaniem więc sama ciekawię się na który ostatecznie się zdecyduję.

 

Odpowiadając na pytanie o to czy warto kupić laktator uważam, że tak. Jeśli się przyda to w najmniej odpowiednim i oczekiwanym momencie. Jeśli natomiast się nie przyda – no cóż, z tym też muszę się liczyć, ale przy maluszku nawet zakup łóżeczka może okazać się niewypałem. Ja wolę być przygotowana.

 

 

A Ty – używałaś laktatora bądź planujesz jego zakup? Masz swoje typy? Koniecznie daj mi znać w komentarzu.

 

 

 

Mama, socjolog, blogerka. Niepoprawna optymistka.
Cierpliwie łączę obowiązki z pasjami, odkrywam uroki wyzwań ambitnej mamy z prawdziwym i codziennym macierzyństwem. Książkoholiczka kochająca dobre jedzenie i nietolerująca ściemy. Pasjonatka urokliwych miejsc i ładnych rzeczy. Znajdziesz mnie tutaj

Może spodoba ci się

Wyprawka niemowlaka – z czego możesz zrezygnować, z czym się wstrzymać

Jak zmniejszyć strach przed porodem? Przygotuj się na najważniejsze wydarzenie w Twoim życiu!

Głaskanie barana, gapienie się w Księżyc i siedzenie tyłem czyli przesądy i zabobony w ciąży

Aplikacje pomocne w (nie)planowaniu ciąży na iOS i Android

Ciąża to Kosmos! 30 najprawdziwszych prawd o kobiecym uniwersum.

Czy istnieje najlepszy czas na dziecko?

W czym Ci dziecko nie pomoże. Macierzyństwo planem naprawczym związku.

Co należy spakować do porodu i na pobyt w szpitalu. Check lista do pobrania.

Ciąża i poród – podsumowanie najlepszych wpisów

Ciemno, ciemniej. Depresja w ciąży

Szkoła rodzenia. Wybierz najlepiej, a wiele zyskasz.

10 bezwzględnych tekstów matek, których nienawidzą bezdzietne kobiety.