pokaż blogera

Miłość nie wybiera, pokaż blogera! Share Week 2017

Noo, ale by było! Jeszcze chwila i przegapiłabym totalnie to wydarzenie. Jak wiecie, póki co rozkręcam się. I jak bardzo by nie było pod górkę, wspinam się wytrwale. Nawet dobrze mi idzie, choć to subiektywna opinia.
A jak to właściwie jest z tymi blogami i ich twórcami jeśli samemu się bloguje? Chyba wszystko zależy od twojego podejścia. Czy chcesz robić to co robisz profesjonalnie i do takich właśnie ludzi się zwracasz. Czy chęć zarobku choć w połowie sięga pasji pisania, tworzenia, pasji bycia z ludźmi i dla ludzi. Ja na swojej drodze trafiłam na kilka miejsc w sieci, które rozpaliły we mnie iskierkę, nadzieję i motywację. A kto stoi za tymi blogami? To 3 silne, niezależne intelektualnie kobiety, równe babki.

 

Moje blogowe polecenia dla was:

 
 

b-kosmo by Bea Kunysz

Słuchajcie! Pasja gra tu zdecydowanie pierwsze skrzypce. Wszystko na miejscu i wiele więcej. Wiele dobrego. Sztuka (malująca blogerka!), podróże, setki cudownych zdjęć i jedzenie. Tak, obłędne jedzenie. Jeśli tylko macie możliwość udania się w jakieś cudowne miejsce na świecie, to Bea pokaże wam gdzie i po co się udać. Rozrywka dla dorosłych w wielu zakątkach świata, a z tego co widzę mapę blogerki coraz to bardziej przykrywają czerwone kropki. Dlaczego jeszcze b-kosmo? To miejsce, w którym w niewidoczny sposób łączy się codzienność i normalność z tym co wakacyjne, wymarzone, wyczekane. Z założenie upragnione. Ludzie, reakcje, uczucia. I miejsca, cudowne miejsca. A w tajemnicy napiszę wam, że śladami autorki planuję tegoroczne wakacje. Jak wyjdzie – na pewno napiszę. Znajdziecie też kilka praktycznych wskazówek. Piękny blog, po prostu.

 
 

Agnieszka Fiuk i jej Zacznij pisać bloga

Od Agnieszki, jej bloga i webinarów (m.in. darmowych!) zaczęła się moja przygoda z techniczną stroną blogowania. Jak wiadomo wielu, choć nie wszystkim ta rzeczywistość blogowania jest znana, pisanie to jakieś 20-30% czasu poświęconego na pracę. Cała reszta to ustawienia, planowanie, dopracowanie szczegółów. Promocja, social media, fotki i… więcej dobrych fotek. Blogowanie to znajomość miliona wtyczek, programów, skrótów, tajników magicznych po prostu.  I Agnieszka to wie. Ba! Ona tłumaczy jak to ogarnąć, od czego zacząć. Informacje z jej bloga tak naprawdę pomogły mi stworzyć szkielet mojego własnego. A pisze to ktoś, kto kilka miesięcy temu zastanawiał się jak włączyć… komputer. Serio! Bo to trzeba wiedzieć jak pisać. Agnieszka piszę profesjonalnie, to co robi takie właśnie jest, ale jej profesjonalizm polega między innymi właśnie na umiejętności przedstawienia skomplikowanych rzeczy w sposób zrozumiały dla laika. A poza tym, autorka wydaje się mega sympatyczna!

 
 

Matylda Kozakiewicz czyli Segritta

Znana wielu, mnie od niedawna. Znalazłam ją na You Tube. Zakochałam się w jej filmach, poczuciu humoru. Wbrew pozorom wyróżniła ją empatia. A blog? Trochę multi-kulti ale łatwo się odnaleźć. Język jakim pisze bardzo do mnie przemawia. Inteligentna. Takie kobiety lubię. I nie obawia się tego co faktycznie myśli. To mnie przyciąga. Na wiele tematów mamy dość podobne zdanie. A bywa to zdanie mało tendencyjne, choć dziwi mnie, że nieoczywiste. Czasem dosadne. Plus za dystans do siebie.

 
 
 
 

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? UDOSTĘPNIJ GO ZNAJOMYM!

Może spodoba ci się

#1 Książki z okienkami dla dzieci. Nasz największy hit!

Cytaty z Eric-Emmanuel Schmitt. Kobiety

Jak zrobić piękny domek dla lalek z komody IKEA Rast. DIY w 5 krokach.

#4 Myniowa czytelnia. Najlepsze książki dla dzieci

Przyjęcie urodzinowe z motywem Świnki Peppy. Inspiracje.

“Magia sprzątania. Japońska sztuka porządkowania i organizacji” Marie Kondo, Recenzja

#6 Najlepsze książki dla dzieci rozpoczynających przygodę z przedszkolem

Jak ogarnąć nieogarnięte? O zarządzaniu czasem dla kobiet

Michaił Bułhakow – cytaty, których znowu się nie chce?

#5 Myniowa czytelnia. Najlepsze książki dla dzieci + KONKURS

Pomysł na najlepszy prezent – Dzień Matki.

#3 Myniowa czytelnia. Najlepsze książki dla dzieci

3 sprzęty bez których byłabym fatalną matką!

100 pomysłów na prezent do 50 złotych na Dzień Dziecka.

Janusz Korczak – 77 cytatów. O dzieciach, dla dzieci.

Zabawki do piasku, wody i ogrodu

“Tokimeki. Magia sprzątania w praktyce” Marie Kondo, Recenzja

#2 Myniowa czytelnia. Najlepsze książki dla dzieci

Najlepsze książki – poradniki dla rodziców przyszłych przedszkolaków

100 pomysłów na prezent urodzinowy dla dwulatka.

“Anioły jedzą trzy razy dziennie. 147 dni w psychiatryku” Grażyna Jagielska, Recenzja

Pomysł na najlepszy prezent – Dzień Ojca + KONKURS

Ach, te postanowienia… Ze mną Ci się uda!

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka. Sprawdź o czym warto pamiętać by było spełnieniem marzeń.

#7 Myniowa czytelnia. Najlepsze książki dla dzieci

Dekoracje na Halloween, które zdobicie razem z dzieckiem! DIY

#8 Myniowa czytelnia. Najlepsze książki dla dzieci

Blogowanie. Co dało mi podążanie za własnymi marzeniami?

  • Bożena Jędral

    Dwie pierwsze propozycje to zupełne nowości dla mnie, sprawdzę , co polecasz.

  • Jejku! Pięknie dziękuję za miłe słowa. Bardzo się cieszę, że moje materiały są pomocne 🙂 Dzięki takim opiniom Jak Twoja wiem, że to co robię ma sens. To baaaaardzo budujące. Dziękuję 🙂