fbpx
myniowa bawialnia zabawki muzyczne muzyka instrumenty muzyczne mynio blog

Myniowa bawialnia poleca #4 najciekawsze zabawki – muzyka

 

Kolejne zestawienie najciekawszych zabawek dla dzieci jakie u nas się sprawdziły. Dziś zabawki muzyczne, instrumenty i płyty z muzyką dla dzieci. Nasze sprawdzone hiciory plus jedno rozczarowanie. Zobacz sama!

 

W #4 zestawieniu Myniowej bawialni znajdziesz takie cuda jak:

 • Puzzle dźwiękowe instrumenty Melissa&Doug 👇
 • Trójkąt Goki 👇
 • Jajka muzyczne 👇
 • Dzwoneczki na pasku 👇
 • Tęczowa deszczownica Toyelement 👇
 • Kolekcja Klasyka dla smyka 👇
 • Piosenki dla dzieci Czereśnie 👇
 • Personalizowana muzyka dla dzieci Dubi 👇
 • Mikrofon Tracer👇
 • Skrzypce Small Foot 👇
 • Książka perkusja od Usborne 👇
 • Little Children’s Music Book od Usborne 👇
 • Książka do słuchania “Co tak pięknie gra?” 👇

 
 

Sound Puzzle instrumenty 

od Melissa & Doug

Długo na nie polowałam i jestem zachwycona. Tak, moje dziecko też 🙂

Drewniana tablica z wyciętymi kształtami, więc dochodzi zabawa w dopasowywanie. Każdy klocek po dopasowaniu gra tę samą melodię, ale w wykonaniu konkretnego instrumentu. Instrumentów jest 8, zabawka działa na baterie więc dobrze pamiętać o jej wyłączeniu po skończonej zabawie. Dość czyste dźwięki, dobrze odwzorowują brzmienie danego instrumentu. Istnieje mnóstwo wersji tej zabawki, m.in. zwierzęta, pojazdy.

Puzzle dźwiękowe – Do kupienia TUTAJ


 
 

Trójkąt metalowy

od Goki

Jesteśmy bardzo muzykalni. Nie twierdzę, że dobrze nam to wychodzi, ale śpiewamy, gramy, nucimy i słuchamy muzyki. Dużo i często. I nie wyobrażam sobie by pośród wielu instrumentów, które posiadamy, zabrakło najzwyklejszego trójkąta. To instrument perkusyjny, metalowy z przeznaczeniem dla dzieci powyżej 3 roku życia. I ma rewelacyjną cenę.

Trójkąt – Do kupienia TUTAJ


 
 

Jajka muzyczne

od nie mam pojęcia

Na rynku jest ogromny wybór w tych jajkach. Zwykle wydają takie same dźwięki i kosztują grosze. Aktualnie mamy plastikowe, ale zamierzam przejść na drewniane. Kolejny must have do domowego muzykowania. Ta zabawka świetnie nadaje się również dla maluchów.

Jajka muzyczne – Do kupienia TUTAJ


 
 

Dzwonki na pasku

od znowu nie mam pojęcia

Kolejna zabawka, która jest niezbędna zarówno do grania, jak i zabawy jako takiej. Mamy 2 pary tych dzwoneczków. Na każdym pasku znajdują się 4 metalowe dzwoneczki, a pasek zapina się na rzep. Idealne dla dzieci w każdym wieku, zgodne z pedagogiką Montessori. Świetnie sprawdzają się u najmłodszych dzieci założone na rączkę lub nóżkę. Wydają czysty, piękny dźwięk.

Dzwonki na pasku – Do kupienia TUTAJ

Myniowa bawialnia najciekawsze zabawki dla dzieci myzuka zabawki muzyczna płyty cd instrumenty dla dzieci


 
 

Tęczowa deszczownica

od Toyelement

Z tą firmą spotkałam się po raz pierwszy przy tej zabawce właśnie. Dla tych, którzy nie wiedzą, nazwa zabawki pochodzi od dźwięku, który wydaje, a jest nim spadający deszcz. Mniej więcej.

Kolorowy instrument, który hipnotyzuje bo można zapatrzeć się w spadające kolorowe kuleczki. Fajny dźwięk, wykorzystywany również w muzykoterapii. Większość deszczownic jest drewniana, u nas aktualnie przezroczysta plastikowa.

Tęczowa deszczownica – Do kupienia TUTAJ


 
 

Klasyka dla smyka

od Warner Music Poland

Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki klasycznej i nie wyobrażam sobie by moje dzieci jej nie słuchały. Zalet słuchania klasyki przez maluchy jest wiele i choć nie chcę ich wymieniać, zaznaczam, że są 🙂 Już kiedy Ami była maleńka trafiłam na kolekcję, która jest z nami do dziś i aktualnie słucha jej Adelka. Składa się na nią bodajże 10 różnych płyt. Większość z nich to najlepsze, wybrane z myślą o dzieciach, dzieła konkretnych kompozytorów. Kilka pozycji to zbiór utworów względem okazji – np. balet albo, tak jak u nas, kołysanki. I w zasadzie, jeśli ktoś nie jest do muzyki poważnej przekonany lub sądzi, że jest nudna czy zbyt poważna dla dziecka – od kołysanek powinien zacząć. Jesteśmy w tych utworach zakochane. Są romantyczne, spokojne, cudowne.

Klasyka dla smyka – Do kupienia TUTAJ


 
 

Piosenki dla dzieci Pestki

od Czereśnie

Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tak świetnymi piosenkami dla dzieci. Te, które królują już od kilku dekad to albo Jeżowska, albo Fasolki. Są też inne, ale w ogóle do mnie nie przemawiają – melodie bywają tandetne, słowa i przekaz pozostawiają wiele do życzenia. I nie chodzi o to by wszystko co dotyczy dziecka uczyło, muzyka ma przede wszystkim bawić. A ta robi to profesjonalnie, jak należy. Nie jest taka… banalna i o niczym. To jedyna dzieciowa płyta (oprócz audiobooków), która jeździ z nami w aucie i którą śpiewamy całą rodziną. To taka muzyka, że automatycznie wystukuje się rytm i nuci, chociaż Ami nas ucisza bo chce dokładnie słyszeć słowa.

Na płycie znajduje się 12 pełnowymiarowych utworów.

Możecie posłuchać fragmenty TUTAJ

Płyta Pestki z muzyką dla dzieci – Do kupienia TUTAJ


 
 

Personalizowana muzyka dla dzieci

od Dubi

Z piosenkami Dubi spotkałam się już jakieś dwa lata temu, kiedy sprezentowałam tę płytę Ami. Teraz dotarła do mnie wersja dla obu dziewczynek. Dubi to 12 personalizowanych piosenek, które bawią i uczą – oprócz tańca i wygłupów dzieci w zabawie poznają kolory, zwroty grzecznościowe i wiele innych.

Personalizacja polega tutaj na tym, że bohaterowie piosenek – Dudu i Bibi, zwracają się po imieniu bezpośrednio do dziecka. Utwory są idealne dla dzieci w wieku 1-6 lat i bez problemu nadają się zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Tak jak u nas, jest opcja jednej płyty dla rodzeństwa i w tym wypadku imiona dzieci są używane w piosenkach naprzemiennie, czyli co drugi utwór. Płyta sprawdzi się jako fajny prezent. Można ją kupić w formie mp3, cd albo jako zestaw.

Piosenki personalizowane Dubi – Do kupienia TUTAJ


 
 

Ukulele

od Lidl

Ukulele to taka mini hawajska gitara. Ta zrobiona jest ze sklejki, ma całkiem porządny stroik (oczywiście biorąc pod uwagę charakter raczej zabawkowy instrumentu), dźwięki też niczego sobie. U nas fajnie się sprawdza i idealnie uzupełnia asortyment domowych muzyków. Ładnie wykończone, piękny kolor farby. 

Ukulele – Do kupienia stacjonarnie w Lidlu

Myniowa bawialnia najciekawsze zabawki dla dzieci myzuka zabawki muzyczna płyty cd instrumenty dla dzieci


 
 

Mikrofon

od Tracer

Jako muzyczna rodzinka sporo czasu spędzamy na śpiewaniu, graniu i tańcach. Mikrofon to podstawa! Wiedziałam, że zabawkowy, świecący i plastikowy nie będzie dobrym dla nas wyborem. Zależało mi na takim najzwyklejszym, faktycznie wzmacniającym dźwięk i takim, który można wziąć w rękę i szaleć na cenie. Cena jest genialna bo dałam za niego około 20 złotych. Jest on profesjonalny w porównaniu do mikrofonów zabawkowych, ale niekoniecznie warto oceniać go pod względem jakości istotnej dla muzyków z prawdziwego zdarzenia. Jego rozmiar jest idealny dla małej rączki.

Mikrofon Tracer – Do kupienia TUTAJ


 
 

Skrzypce

od Small Foot

To jest totalny bubel dzisiejszego zestawienia. Szczerze? Byłam pewna, że zabawkowe skrzypce zrobią furorę pod choinką, a okazało się, że pod nią nawet nie trafiły. I ja wiem, że to jedynie zabawka i w dodatku plastikowa, ale żeby aż tak? Zacznę od plusów – piękny wizualnie. Minus? Zerowa możliwość ustawienia strun – dwie poszły od razu. Adam dokupił zestaw profesjonalnych strun przeznaczonych do skrzypiec, wymienił i… pękł stroik (tak nazywam ten element do regulacji strun). Smyczek na pozostałych strunach nie wydawał w zasadzie żadnego dźwięku. To tak z grubsza. Może ktoś lepiej trafił i u niego ta zabawka dobrze się sprawdziła? Dajcie znać! Jestem ciekawa innych opinii bo producent oferuje masę innych wspaniałych zabawek, które uwielbiamy.

Skrzypce zabawkowe – Do kupienia (jeśli się uprzesz) TUTAJ

Myniowa bawialnia najciekawsze zabawki dla dzieci myzuka zabawki muzyczna płyty cd instrumenty dla dzieci


 
 

My First Drumming Book

od Usborne

Tę książkę najbardziej w naszej rodzinie uwielbia Adam. Jest ona instrukcją gry na perkusji. Najpierw poznajemy wszystkie elementy tego złożonego instrumentu, a przyciski w dole książki odpowiadają dźwiękiem każdego z nich. Jest też podkład muzyczny do którego, razem z instrukcją, samodzielnie gramy melodię. Tutaj naprawdę można się wyszaleć! To jest genialne!

My First Drumming Book – Do kupienia TUTAJ

Zobacz, krótki filmik z YT: TUTAJ


 
 

Little Children’s Music Book

od Usborne

Wspaniała! Począwszy od pięknych sympatycznych ilustracji, dokładności wykonania, poprzez treść, kończąc na dźwiękach. Znajdziemy tu 5 zwierzątek, a każde z nich gra na jakimś instrumencie inną melodię. Najpierw każde z nich gra w domowym zaciszu by spotkać się i wspólnie zagrać wspaniały koncert o zachodzie słońca dla pozostałych mieszkańców lasu. Pisałam o niej już wcześniej TUTAJ

I napiszę to po raz kolejny – nie znalazłam lepszych książek niż z Usborne pod względem dźwięków – czyste, piękne i niesamowicie długo działające. 

Little Children’s Music Book – Do kupienia TUTAJ


 
 

Co tak pięknie gra? Poznajemy instrumenty muzyczne 

od Włodzimierz Izban, Multico

Ta książka jest kopalnią wiedzy na temat instrumentów muzycznych, dźwięków jakie wydaje każdy z nich i wielu innych zagadnień związanych z kulturą słuchania muzyki. Najlepiej sprawdzi się dla starszych dzieci – tak około 4-5 lat w górę. Litery są dość małe, opisy zachaczają o miejscami specjalistyczne zwroty a żeby odsłuchać dźwięki instrumentów potrzebny jest smartfon. 

Idealnie nadaje się na prezent w komplecie z jakimś instrumentem – można ją czytać, oglądać i słuchać. to taka muzyczna encyklopedia dla dzieci. 

Pisałam o niej już wcześniej TUTAJ

Co tak pięknie gra? – Do kupienia TUTAJ

Myniowa bawialnia najciekawsze zabawki dla dzieci myzuka zabawki muzyczna płyty cd instrumenty dla dzieci

SONY DSC

Myniowa bawialnia najciekawsze zabawki dla dzieci myzuka zabawki muzyczna płyty cd instrumenty dla dzieci

Myniowa bawialnia najciekawsze zabawki dla dzieci myzuka zabawki muzyczna płyty cd instrumenty dla dzieci

Myniowa bawialnia najciekawsze zabawki dla dzieci myzuka zabawki muzyczna płyty cd instrumenty dla dzieci

 
 

Tu znajdziesz inne propozycje z Myniowej bawialni:

 

 

 

Mama, socjolog, blogerka. Niepoprawna optymistka.
Cierpliwie łączę obowiązki z pasjami, odkrywam uroki wyzwań ambitnej mamy z prawdziwym i codziennym macierzyństwem. Książkoholiczka kochająca dobre jedzenie i nietolerująca ściemy. Pasjonatka urokliwych miejsc i ładnych rzeczy. Znajdziesz mnie tutaj

Może spodoba ci się

10 banalnie prostych czynności, które od ręki ochronią środowisko, portfel i czas

Geoplan – kreatywna i edukacyjna zabawka za niecałe 2 złote DIY

Chytrus, złośnica, pulpet i terrorystka – komu zdarza się przezywać dziecko z miłości? Wzruszający list czytelnika