W #24 zestawieniu Myniowej czytelni znajdziesz takie cuda jak:
- Nauka liczenia 👇
- Moje małe strachy. Księga odwagi 👇
- Kuku i historia pępka 👇
- Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina 👇
- Montessori dla każdego. Samodzielnie odkryj świat 👇
- Świnka Peppa. Nocne stworzenia👇
Nauka liczenia
Agnieszka Łubkowska
Wyd. Nasza Księgarnia
Po pierwsze – genialne ilustracje genialnej Joanny Kłos. Każdy fan bestsellerowej literatury dziecięcej w mig odgadnie inne dzieła ilustratorki.
Książka jest dość spora, to ponad 140 stron podzielonych na 5 części: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i różności matematyczne (w tym nauka zegara i liczenie pieniędzy). Twarda okładka i przemyślane, rzetelne wykonanie. Autorka stworzyła jednocześnie książkę dla dzieci z ćwiczeniami i zabawami i poradnik dla rodziców i nauczycieli z przydatnymi wskazówkami. Książka skierowana jest do dzieci mających trudności w uczeniu się matematyki i w matematycznym rozumowaniu. Mogę ją polecić dla dzieci powyżej 4/5 roku życia aż do rozbrojenia zadań i pojęć zawartych w książce co jest już sprawą bardziej indywidualną.
U nas ta książka to element prezentu (w parze ze wspaniałym drewnianym liczydłem) do nauki liczenia przez zabawę. I wierz mi, w życiu nie potrafiłabym przekazać dziecku tej wiedzy bez pomocy książki i wskazówek w nich zawartych. Genialna pomoc do nauki w domu, dziecko trenuje pamięć, skupienie i spostrzegawczość. Formy nauki nastawione są na zabawę, a może to zabawa nastawiona na liczenie? Namacalne zadania, przykłady tego, jak najlepiej tłumaczyć dziecku i tego, jak dziecko z pewnymi trudnościami rozumuje. Cudowne wykonane pod każdym względem, książka dopracowana w najdrobniejszym szczególe.
Nauka liczenia – Do kupienia TUTAJ
Pozostałe z serii:
- Elementarz dla dzieci z dysleksją – Do kupienia TUTAJ
Moje małe strachy. Księga odwagi
Jo Witek, Christine Roussey
Wyd. Mamania
Jedna z tych, które wywołały moją konsternację kiedy zaczęłam czytać ją Ami. Bo, jak się okazało, bohaterka wymienia po kolei wszystko to, czego się boi. A jej strachy są dobrze znane większości maluchów i ich rodziców. Pokrywają się dość znacząco co wywołało strach u mnie, tym razem. Bo jak to, książka, która podsuwa mojemu dziecku powody do niepokoju? I tak czytając, pełna obaw i wątpliwości zrozumiałam, że Ami traktuje opisywane przez bohaterkę lęki, za śmieszne opowiastki, a sposoby radzenia sobie z lękiem uznała za komiczną zabawę, którą od teraz zaczęła wprowadzać w życie. I co? Sama obmyśliła sobie, że może wykorzystać proponowane przez dziewczynkę rozwiązanie na rozwianie własnych obaw. Genialne!
Oczywiście, książka nawiązuje do serii pozostałych hitów Jo Witek o których pisałam tutaj 👉 Puk, puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy oraz 👉 W moim sercu. Księga uczuć
Poza tym piękne wykonanie – twarda oprawa, odpowiednie wycięcia w kartach książki pokrywają się z kolejnymi ilustracjami i morał.
Moje male strachy. Księga odwagi – Do kupienia TUTAJ
Pozostałe z serii:
- W moim sercu. Księga uczuć – Do kupienia TUTAJ
- Puk, puk, jest tak kto? W brzuchu naszej mamy – Do kupienia TUTAJ
Kuku i historia pępka
Monika Kamińska, Andrzej Tylkowski
Wyd. Mamania
Genialna! Jestem przekonana, że pomoże w jednym z największych problemów macierzyństwa i dzieciństwa – rozstanie z mamą. I nieważne, że mama musi wyjść po ziemniaki czy wyjechać w kilkudniową delegację – rozpacz malucha zawsze jest równie wielka. Znasz to? Więc koniecznie sięgnij po tę książkę.
Po pierwsze twarda oprawa i sympatyczne kolorowe ilustracje niesamowicie cenionego przeze mnie rysownika Andrzeja Tylkowskiego (może kojarzysz cudowne kartki z Empiku?). Po drugie, książka opowiada historię chłopca, który złości się i smuci na wieść o wyjeździe mamy. Tata, stając na głowie, próbuje przywrócić mu humor jednak nic to nie daje. Maluch tęskni i boi się, że o mamie zapomni bo ta nie zostawiła mu żadnej pamiątki. I tutaj zaczyna dziać się magia bo jak się okazuje, chłopiec taką pamiątkę ma od zawsze przy sobie, a tata opowiada mu historię jej powstania.
U nas to działa! No normalnie po prawie 4 latach znalazłam sposób żeby się nie wymykać albo nie tłumaczyć w płaczu przez godzinę, że już czas aby mama udała się do fryzjera.
Kuku i historia pępka – Do kupienia TUTAJ
Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina
41 otwieranych okienek!
Anita Głowińska
Wyd. Media Rodzina
Muszę przyznać, że to pierwsza Kicia Kocia z którą mam poważny problem. Ale. Wszystko opiszę po kolei. Książka dotarła do nas z poważnym błędem. Otóż, 3 pierwsze strony zostały najpewniej źle sklejone bo po otwarciu okienek obraz pod nimi nie pasował albo w ogóle była to czysta kartka. Przez to również książka jakoś psuła się w ręku (okienka się wyjątkowo łatwo przedzierały). Z punktu widzenia mojego i Adama (jest równie wielkim fanem Kici Koci co Ami) to najgorsza pozycja do tej pory – tekst powtarza się praktycznie na każdej stronie i ilustracje w okienkach jakby pochodziły od innego ilustratora. No więc, książkę bez najmniejszego problemu wymieniliśmy na nową ale nie to jest zaskakujące. Najdziwniejsze jest to, że Ami jest nią zachwycona! I choć Adam twierdził, że to pozycja dla 1/2 – latka, ona uwielbia ją czytać i oglądać. Kiedy otwiera okienka bawi się w to co robią ludzie w nich narysowani – jeśli jedzą, ona udaje, że je itd. I tak, czasem zdanie starych znaczenie ma żadne 😉
Ta poprawnie sklejona wersja jest zdecydowanie bardziej wytrzymała – elastyczne kartonowe karty i zaokrąglone rogi to plus da tych młodszych czytelników.
A tutaj obejrzyj gadżety dla fanów Kici Koci 👉 Kalendarz rodzinny 2019 oraz maskotka
Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina – Do kupienia TUTAJ
Pozostałe z serii Kicia Kocia z okienkami:
- Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest szczurek? – Do kupienia TUTAJ
Montessori dla każdego. Samodzielnie odkryj świat
Małgorzata Ceremuga
Wyd. Znak
Kiedy zostałam mamą po raz kolejny, postanowiłam wprowadzić do naszego życia codziennego i stylu wychowania dzieci metodę Montessori. Małymi kroczkami odkrywam zasady, sposób działania i podejście. Póki co, przynajmniej częściowo, zamierzam przy niej pozostać. I tak, sięgam co raz częściej po pozycje książkowe stricte w temacie. Tak odkryłam to cudo.
Gigantyczna książka (ponad 220 stron) rekomendowana przez Polski Instytut Montessori. Zawiera zestaw ćwiczeń dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, które polegają na obserwacji świata przyrody. Książka podzielona jest na działy takie jak: życie codzienne, zmysły, kształty i kolory, język, matematyka, Kosmos. Książka zawiera też wprowadzenie do metody Montessori. Każda z kart jest czarno-biała, zawiera zrozumiałe polecenia. Całość mocno stawia na rozwój dziecięcej kreatywności i samodzielności. Pozycja idealna na jesienne wieczory w domu.
Montessori dla każdego. Samodzielnie odkryj świat -Do kupienia TUTAJ
seria Odkryj i czytaj Peppa Pig
Nocne stworzenia
Wyd. Media Service Zawada
Ta książeczka to zdecydowany must have dla miłośników Świnki Peppy. To połączenie otwieranych okienek, prostej ale wciągającej historyjki i ciekawych ilustracji. Twarda oprawa i karty, porządne okienka i zaokrąglone rogi przez co książeczka nadaje się dla młodszych dzieci. Tym razem Peppa i George nocują u babci i dziadka z którym odkrywają tajemnice kryjące się pod osłoną nocy w ogródku dziadków.
Odkryj i czytaj. Peppa Pig. Nocne stworzenia – Do kupienia TUTAJ
Pozostałe z serii Odkryj i czytaj:
-
- Peppa Pig. Raz, dwa, trzy… Szukam! – Do kupienia TUTAJ
- Peppa Pig. Najlepsza koleżanka – Do kupienia TUTAJ
- Peppa Pig. Zaproszenie na obiad – Do kupienia TUTAJ
- #19 najlepsze książki dla dzieci
- #20 najlepsze książki dla dzieci
- #21 najlepsze książki dla dzieci
- #1 Książki z okienkami dla dzieci. Nasz największy hit!
- #11 Książki z okienkami dla dzieci. Nasz największy hit!
W poszukiwaniu najlepszych książek dla dzieci możesz również zajrzeć tutaj: