fbpx
wyprawka do przedszko,a wyprawka przedszkolaka przedszkole zakupy kredki mynio blog

Wyprawka do przedszkola + podpisywanie wyprawki

 
Wyprawka do przedszkola. Dumnie brzmi, prawda? Zebrałam najpotrzebniejsze informacje i kilka ciekawych namiarów związanych z kompletowaniem wyprawki dla przedszkolaka. Podpowiem Ci też jak podpisać wyprawkę by zajęło to 5 minut bez bawienia się w wyszywanie imion (choć wyszywać uwielbiam). Na samym końcu znajdziesz również praktyczną niespodziankę, która ułatwi ci przygotowanie idealnej wyprawki.

 

uwaga!

Listę potraktuj trochę na wyrost, bo wolę by coś się nie przydało niż miałoby czegoś zabraknąć. Tak więc znajdziesz tu więcej niż przedszkole Twojego dziecka oczekuje – a jak wiadomo, każde wymaga innej wyprawki. Dowiedz się w przedszkolu do którego Twoje dziecko będzie uczęszczało, co konkretnie potrzebuje – jestem pewna, że lista będzie o wiele krótsza niż moja.

Największe różnice, dokładnie jak w przypadku torby którą każda z mam brała do porodu, wynikają z ustaleń, możliwości i oczekiwań danej placówki. Czasem jest tak, że przedszkole zapewnia pościele, różne artykuły higieniczne i plastyczne. Opłaty za nie są po prostu ustalone jednorazowo lub co miesiąc uwzględnić należy jakąś opłatę, a w najlepszym wypadku są one oddane do dyspozycji dzieci bez opłat. Wiele zależy również od tego czy posiłki zapewnia placówka, czy maluch co dzień przynosi własne jedzenie.

 
 

ubranie zapasowe/na zmianę

 • obuwie zmienne. Konkretnie chodzi o kapcie na rzepy. Zdecydowanie nie polecam kupowania takich ze sznurówkami, bo przedszkolanki odeślą Cię z kwitkiem. Podobnie z resztą z zapięciem na zatrzask, który zwykle ciężko się otwiera i zamyka, a paseczek od kapci często się z takiego zatrzasku wysuwa. Kapcie powinny mieć twardą piętkę, fajnie też aby miały antypoślizgową podeszwę oraz nieruchomą wkładkę wewnętrzną.

wskazówka: Na dole wpisu podałam kilka sklepów w których możesz zamówić naklejki do naklejenia wewnątrz kapci i butów dziecka. To zwykle jakiś obrazek dzięki któremu, po pierwsze, dziecko rozpozna swoje buty, a po drugie, dzięki temu, że naklejka podzielona jest na 2 części, które tworzą całość kiedy buty są odpowiednio ułożone (but prawy z prawej i lewy z lewej strony), maluch nie pomyli buta z odpowiednią stopą.

 • zapasowe ubranka na zmianę. Zwykle docieram do informacji o 2 lub 3 kompletach ale uważam, że jeden wystarczy bo przecież i tak od razu biorę go do prania i wymieniam na bieżąco. W skład takiego kompletu na zmianę zwykle wchodzą: majtki, rajstopy, bluzka, czasem podkoszulka, skarpetki, spodnie długie, sweterek lub bluza

wskazówka: przygotowując ubrania na zmianę pomyśl, jak najłatwiej Tobie ubiera i przebiera się dziecko, albo jak dziecku ułatwić samodzielne przebieranie. Zwróć uwagę na efektywność bo przedszkolankom każdy taki drobiazg może robić ogromną różnicę. I tak: rzepy lub zamek błyskawiczny zamiast guzików, dres z gumką lepszy niż jeansy z guzikami itp. Dostosuj ubranka na zmianę do pory roku.

 • ubranie na wyjście: kalosze, płaszczyk lub pelerynka przeciwdeszczowa, szalik, czapka (letnia i zimowa), rękawiczki, spodnie nieprzemakalne

wskazówka 1: czapka zimowa, szalik i rękawiczki nie muszą zwykle znajdować się na stanie przedszkola bo, tak samo jak kurtkę zimową, dziecko ma tę, w której przyszło. Osobiście jednak przygotowałam zapasową parę rękawiczek bo są brudne po każdym wyjściu na dwór.
wskazówka 2: możesz też zorientować się czy opiekunki mają w zwyczaju wychodzić w każdą pogodę z dziećmi czy tylko w suche dni – wtedy kalosze czy pelerynka będą zbędnym wydatkiem. Jeśli jednak przedszkolanki korzystają z uroków każdej pogody – kalosze, wodoodporne ogrodniczki i pelerynkę dorzucam do ubrań na zmianę w osobnym woreczku, który zostawiam w przedszkolu.

 • czasem strój kąpielowy, czepek i klapki kąpielowe (jeśli w ogóle to dla starszych przedszkolaków i na zajęcia dodatkowe)
 • strój sportowy w woreczku czyli trampki, skarpetki, dresowe spodnie i koszulka z krótkim rękawem. To też tyczy się raczej starszych dzieci i nie zawsze zajęcia sportowe (a szkoda) są w przedszkolu standardem
 • worek na kapcie, strój sportowy czy ubrania na zmianę

wskazówka: Postawiłam na Emiko Store ponieważ to polska firma, która, tak jak ja, ceni sobie jakość i bezpieczeństwo, a użyte materiały są w pełni naturalne. Wybrałam worek (a w zasadzie plecak, bo ma dwie funkcje) z motywem krowy, ale macie do wyboru całą masę innych wzorów. Oczywiście przekonała mnie możliwość tworzenia kompletów bo lubię kiedy wszystko do siebie pasuje oraz całkowicie personalizowane zamówienie. Zajrzyjcie do galerii Emiko Store, mają tam inspirujące zdjęcia. Bardzo polecam tym bardziej, że piękne gadżety to więcej chęci do samodzielności i rozłąki z mamusią.

Fajnym rozwiązaniem są też worki (kupiłam kilka identycznych przy robieniu wyprawki dla niemowlaka) w sklepie Little Frog. Przeznaczone są do chust, ale po pierwsze są piękne, po drugie w dobrej cenie, a po trzecie niezłej jakości.

 • worek nieprzemakalny na mokre/brudne ubranka

wskazówka: ja do worka na ubrania na zmianę dorzucam najzwyklejszą małą reklamówkę

 • piżama – najlepsza będzie dwuczęściowa piżamka, co jest ułatwieniem również dla samodzielnie korzystających z toalety dzieci

wskazówka: kupiłam 2 piżamki na zmianę, przeznaczone jedynie do przedszkola

pościel

 • pościel, czyli kołdra (lub kocyk) i poduszka (rzadziej prześcieradło)
 • poszewki na pościel – jw
 • ulubiona przytulanka

wskazówka 1: nie we wszystkich przedszkolach praktykowane jest leżakowanie i dotyczyć to może nawet najmłodszych grup 3-latków. Zanim zaczniesz rozglądać się za pościelą, dopytaj w przedszkolu swojego dziecka.
wskazówka 2: Zwróć szczególną uwagę na rozmiar pościeli/poszewek bo niektóre przedszkola stosują dorosłą rozmiarówkę i połową kołdry dziecko przykrywają, a na drugiej maluch śpi. Taka tortilka. Dodatkowo, niektóre placówki nie wymagają zaopatrywania dziecka w pościele ponieważ dysponują kocami, które oblekają w dostarczone poszewki. Bywa też tak, że wszystko zapewnia przedszkole.

 
 

artykuły higieniczne

 • szczoteczka i pasta do zębów, kubek oraz dla dziewczynek z długimi włosami akcesoria do czesania

wskazówka: jeśli dzieci nie mają do dyspozycji osobnych i oddzielonych od siebie półek czy szafek, koniecznie poszukaj etui na szczoteczkę lub malutką kosmetyczkę i zadbaj by dziecko potrafiło (choć gorzej z pamiętaniem o tym) zamykać w nim szczoteczkę po użyciu. Nie ma nic gorszego dla zdrowia zębów (i oby tylko) jak kontakt ze szczoteczkami dzieci mających próchnicę.

 • ręcznik do rąk

wskazówka: przygotowałam 2 ręczniki żeby mieć pewność, że zawsze jeden będzie czysty i suchy. Wyczytałam, że najczęściej preferowane są ręczniki wielkości 50×70 cm, choć niektóre placówki zapewniają ręczniki podobnie jak pościele, bądź korzystają z papierowych jednorazowych ręczników.

 • chusteczki higieniczne suche wyciągane oraz chusteczki nawilżone

wskazówka: często przedszkole ustala, że należy przynosić po jednym opakowaniu na miesiąc lub rok na każde dziecko

 • czasem na liście znaleźć się może krem na mróz i wiatr/słońce

 
 

inne

 • przytulanka lub inna ulubiona zabawka

wskazówka: wiele placówek zaleca wręcz zaopatrzenie malucha w ulubioną maskotkę ze względów psychologicznych (zapach domu itp)

 • fartuszek potrzebny w przypadku zajęć plastycznych
 • nocnik

wskazówka: czasem trzeba go przynieść, czasem placówka zapewnia własne zakupione z kasy składkowej tak aby każde dziecko miało własny nocnik, ale w przypadku większości przedszkoli w grę wchodzą już raczej urocze maleńkie kibelki

 • plecak

wskazówka: czasem plecak ułatwi i Tobie i dziecku codzienną wyprawę do przedszkola. Wiele zależy od tego czy jedziecie autem, autobusem, czy może co rano spacerujecie oraz od tego, co ostatecznie musi każdego dnia pakować

 • artykuły plastyczne

wskazówka: tutaj również wszystko zależy od placówki, nie ma jednolitej listy na wszystkie przedszkola. Niektóre w ogóle nie wymagają zaopatrzenia dziecka w artykuły plastyczne. Te, które tego wymagają mogą prosić o nowy komplet co miesiąc lub raz na rok. Niektóre placówki po prostu informują o dodatkowej opłacie i pozostawiają tę kwestię po swojej stronie

 
wyprawka do przedszkola wyprawka przedszkolaka przedszkole zakupy kredki mynio blog

 

ważne: 

 • wszystkie rzeczy powinny być podpisane, ubrania oznaczone imieniem i nazwiskiem lub inicjałami o co koniecznie dopytaj (o podpisywaniu znajdziesz informację niżej)
 • posiłki w przedszkolu – tutaj raczej nic nie musisz szykować bo wymagania wobec samodzielności dziecka nie przewidują butelek czy śliniaków. Zorientuj się ile posiłków zapewnia placówka, czy kwesta wyżywienia leży całkowicie po Twojej stronie, czy musisz zapewnić jedynie jakąś przekąskę
 • weź pod uwagę ewentualne alergie i uczulenia dziecka na artykuły higieniczne lub spożywcze. Koniecznie poinformuj o tym personel na piśmie
 • koniecznie dostosuj wyprawkę dziecka do wymagań danej placówki bo różnice mogą okazać się kolosalne. Moja lista wyczerpuje raczej zestaw wyprawkowy i jest tak właśnie dlatego, że każda z tych rzeczy może być wymagana, a może być też tak, że wystarczy kupić kapcie choć czasem i one nie są wymagane bo przedszkole ma np. ogrzewanie podłogowe albo podłogi wyłożone odpowiednią wykładziną.

   
   

  podpisywanie wyprawki do przedszkola

  To chyba najbardziej przerażająca (obok tęsknoty, strachu i jawnego przerażenia, a czasem też wydanej kasy) część kompletowania wyprawki. Każda z nas rozważa w głowie swoje umiejętności haftowania i tego, że zejdzie na to kilka nocy z rzędu. No bo podpisać trzeba w zasadzie wszystko. I ten aspekt zależy ostatecznie od systemu pracy danej placówki i tego czy każde dziecko ma własną szafkę i ile się w niej zmieści. Ale załóżmy, że podpisać musisz raczej wszystko.

  Z pomocą tych firm pozbędziesz się 3/4 roboty, a w dodatku finalny efekt będzie super estetyczny i trwały.

 • Podpisane.pl – znajdziesz tam każdego rozmiaru i formatu naklejki, z nazwiskiem, a nawet obrazkiem ulubionej zabawki czy zdjęciem dziecka (a to ciekawy pomysł. Trochę fanaberia, ale jak znajdzie się dziecko o identycznych danych może to idealnie rozwiązać sprawę, a poza tym, nie każdy przedszkolak przeczyta własne dane i będzie potrafiło rozpoznać własne rzeczy po obrazku). Ciekawostką są również naklejki z informacją o alergii. Znajdziesz też niespieralne wprasowanki z nadrukiem lub haftem, takie same naszywki. Oferta wybawi nawet od przyszywania tych wszystkich metek. Urzeka mnie, że w jednym miejscu mogę zamówić wszystko co potrzebne i w dodatku spersonalizowane. W podpisane.pl znajdziesz też gotowy stempel z tuszem do ubrań i pieczątki do papieru z danymi dziecka i naklejki na buty, o których pisałam wcześniej. Świetna sprawa. Tę firmę wybrałam i zamówiłam naklejki oraz naprasowanki. Wygrała intuicyjność w poruszaniu się po stronie i przejrzysta oferta.

wskazówka: Jestem już cały rok po używaniu naprasowanek na ubrania. Na około 20 użytych, 1 naprasowanka delikatnie odchodzi od ubrania. Reszta trzyma się dobrze. I mam tu na myśli pranie raz w tygodniu (np. piżamki).

 • Metki.pl – firma oferuje imienne metki do naprasowania, do przyszycia, a także naklejki. Dają też możliwość wykonania informacji wraz z adresem dziecka i numerem kontaktowym.
 • Sklep Beea – sklep oferuje metki do wprasowania, metki i naszywki do wszycia, a także naklejki imienne i informacyjne (np. z kontaktem, alergią, grupą krwi).
 • Oznaczone.pl – oferują naklejki w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach z dość szeroką opcją personalizacji. Firma ma w swojej ofercie również naprasowanki i opaski bezpieczeństwa. Co ciekawe, na stronie znajduje się informacja o wysyłce zamówienie w ciągu nawet 24 godzin.
 • Ikastetykiety.pl – spory wybór. Oprócz tego co firmy oferują powyżej, tutaj znajdziesz smycze do kluczy, karty identyfikacyjne i wiele wiele innych na różne okazje, gusta i potrzeby.
 • Stickerkid.pl – W ofercie mają jedynie naklejki ale za to w naklejkach specjalizują się właśnie. Znajdziesz tam pakiet przedszkolny i kolonijny a w nich naklejki na zeszyty, buty i ubrania a także 10-letnią gwarancję i ekspresową dostawę.

wskazówka: W przypadku personalizowanych zamówień, a w zasadzie każde takie jest, weź pod uwagę dłuższy czas oczekiwania na zamówienie. Niektóre firmy określają czas realizacji nawet do 30 dni. I jeśli liczą się dni robocze to zalecam działać już teraz.

Na samym początku zapowiedziałam organizacyjną niespodziankę więc jeśli dotrwałaś do końca to gratuluję! W każdej chwili możesz pobrać bezpłatną Check listę w formie pdf z pomocą której, przygotowując wyprawkę, nic Ci nie umknie. Powodzenia Mamo!

 
 

👇 checklista .pdf do pobrania 👇

wyprawka do przedszkola


 
 
Jeśli jesteś mamą przedszkolaka, zainteresuje Cię również:

 

 

 

Mama, socjolog, blogerka. Niepoprawna optymistka.
Cierpliwie łączę obowiązki z pasjami, odkrywam uroki wyzwań ambitnej mamy z prawdziwym i codziennym macierzyństwem. Książkoholiczka kochająca dobre jedzenie i nietolerująca ściemy. Pasjonatka urokliwych miejsc i ładnych rzeczy. Znajdziesz mnie tutaj

Może spodoba ci się

Stawianie granic dziecku – czy to w porządku?

Problemy ze snem dziecka? Zobacz jakie sposoby na spokojny sen dziecka mają inne mamy

Przesądy i zabobony dla mamy i dziecka – aż strach czytać!

Co zrobić żeby 500+ nigdy się nie skończyło

Sprawdzone triki, które doceni każdy rodzic w kryzysowej sytuacji

Rodzice! Opamiętajcie się bo nie będziecie mieli kogo ratować!

Kinderkraft Prime, czyli miasto i teren na wyciągnięcie ręki – recenzja wózka 2 w 1

10 bezwzględnych tekstów matek, których nienawidzą bezdzietne kobiety.

Bezpłatne zajęcia pozalekcyjne. Gotowy plan niesamowitych zajęć dodatkowych dla dzieci w każdym wieku

Jeśli zastanawiasz się, czy robisz TO dobrze, zadaj sobie TO jedno pytanie

Mówisz i masz, czyli jak nasze słowa kształtują dziecko

Perfekcyjnie nieperfekcyjni. Czyli jak skutecznie oszukiwać siebie

Wyprawka dla dziecka – co kompletnie się nam nie przydało

Wychować boga, czyli dziecko na rodzinnym piedestale

Czy brać dziecko na pogrzeb? Jak się zachować, kiedy umiera bliska osoba?

Jak ułatwić dziecku start w przedszkolu?

Mamo, ja Ciebie wzywam na dywanik!

Macierzyństwo to monotonia, nuda i rutyna? Przekonaj się jak to jest naprawdę!

Planszówka, która wzrusza, wzmacnia relacje i bawi – teraz dla Ciebie zupełnie za darmo!

Monitor oddechu – dla kogo, po co i czy warto?

Wieczorne rytuały z dzieckiem na szczęśliwe życie

Najwspanialsze cytaty o dzieciach – Janusz Korczak

Czy można przyjaźnić się z dzieckiem? Sposoby na pielęgnowanie więzi

W czym Ci dziecko nie pomoże. Macierzyństwo planem naprawczym związku.

Skąd czerpię pomysły na zdrowe lunchboxy do przedszkola i na wycieczki z dziećmi? No pewnie, zgadłaś!

Najchętniej czytane wpisy na blogu, które pokochałyście w 2018 roku!

Dziś są Twoje urodziny 💚

Czy jest coś, czego dzieci nienawidzą w świętach? Oj, tak!

Zabobony i przesądy w ciąży, czyli rzecz o głaskaniu barana w świetle Księżyca

Jak zachęcić dziecko do czytania książek? 6 sprawdzonych sposobów

Jest sobota a ja jestem w lesie. Nie, nie z pracą. Z rodziną

Jestem mamą. Jestem super.

Sprawdzony sposób na odpieluchowanie dziecka bez stresu + propozycje zabaw i poradniki

Biegnij, to może się przewrócisz!

O co tak naprawdę chodzi w rodzicielstwie?

Czy istnieje najlepszy czas na dziecko?

Dorosłe dziecko. Jak odebrać dzieciństwo dziecku i dojrzałość dorosłemu

Nadać imię szczęściu. O największym błędzie jaki popełniłam w ciąży

Czy zabawki mogą uczyć czegoś złego? Czyli, czym moje dzieci nie będą się nigdy bawić

Najbardziej stresujący styl wychowania o jakim słyszałam.

Tego dziecka nie uczę. O oddawaniu krzywd i zemście.

Wyprawka przyszłej mamy i niemowlaka – nawet byś o tym nie pomyślała, a warto! Pomysł na prezent

Mój apel o szacunek dla maluszków.

3 myśli, od których zapala mi się czerwona lampka

Esencja bliskości w praktyce czyli rodzaje chust i nosideł

Nie spodziewałabyś się, że możesz dostać to od własnego dziecka

Głupi nie wie, że jest głupi

4 irytujące zachowania matek, które można logicznie wytłumaczyć. Też tak robisz?

Zastanawiałaś się nad tym, co przy dzieciach mówisz… sama do siebie?

Macierzyństwo z pasją – 3 złote zasady, które gwarantują sukces i szczęście

Recenzja wideo niani Vtech VM5252 – spokojna mama, bezpieczny maluch

Zwierzak w prezencie. Genialny pomysł czy wielka pomyłka?

A co jeśli mnie się nie spieszy…

Mały Książę i inne dzieła Antoine De Saint-Exupery • cytaty

Klaps to nie bicie? Dziecko nie człowiek?

Moja tajna broń w walce z rodzicielskimi porażkami + rabat ubraniowy

Macierzyństwo zmienia kobietę. To źle?

Trafiony prezent to błahostka, jeśli znasz tę jedną zasadę

Zdziwisz się, jaka muzyka oczaruje Twoje dziecko

Niewygodne fakty, które MUSISZ zaakceptować!

Jak zniechęcić dziecko do lekarzy

Chustowanie, czyli noszenie dziecka w chuście. Nasza wspaniała przygoda

Jak dbać o emocje dziecka, dostrzec je i pielęgnować – przydatne narzędzia

Żłobek i przedszkole – podsumowanie najlepszych wpisów

Rodzicielstwo zaczyna się od rodziców

Dzieci – śmieci?

Atrakcje turystyczne dla rodzin z dziećmi w Międzyzdrojach. Co zobaczyć, gdzie zjeść?

List od św. Mikołaja, czyli przywracamy magię świąt. Jak to możliwe?

20 rzeczy, o których warto pamiętać wybierając żłobek lub przedszkole

Jak ogarnąć nieogarnięte? O zarządzaniu czasem dla kobiet

Self-Reg. Metoda, która zrewolucjonizuje Twoje podejście do “niegrzecznych” dzieci

Szczerość. Trudna sztuka nie tylko od święta.

Akuku Mamo! czyli szukam przyjaciółki z sąsiedztwa

Co się stało, kiedy zrozumiałam, że jestem mamą?

Jestem człowiekiem, kobietą, matką. Ja wymagam, oczekuję, boję się i narzekam. Bo mogę

Nie bądź ananas, bądź miły dla nas!

7 oznak, że dziecko ma za dużo zabawek

Samodzielność 3-latka w przedszkolu – co przedszkolak umieć powinien

Jak to jest mieć dzieci, czyli różnice w byciu mamą jedynaka i rodzeństwa

Co zrobić żeby dziecko chętnie (i dokładnie) myło zęby? Moje sprawdzone sposoby

Klucz do szczęścia

3 sprzęty bez których byłabym fatalną matką!

Najlepsze rady macierzyńskie, jakie kiedykolwiek otrzymałam.

Czy istnieje mądra kara?

Nawilżacz powietrza Klarta Humea – warto go mieć? Recenzja

Odkryłam dlaczego jestem złą mamą…

Czy istnieje sposób na spokojne dziecko? Ja już go znam

Święty Mikołaj to przeżytek. Nie chcę oszukiwać swojego dziecka.

W macierzyństwie żeby wygrać czasem trzeba odpuścić i przestać walczyć

Wiersze, rymowanki i życzenia na Dzień Babci i Dziadka – prawie 120 propozycji!

Mama ma czas, czyli koniec z zimną kawą + mega darmowy bonus!

Większość z Was zapomniała o tym wychowując dzieci…

Książki poradniki dla rodziców przyszłych przedszkolaków

Co zrobić by dziecko przespało przynajmniej 10 godzin. Tajemne triki na spokojny i długi sen.

Chytrus, złośnica, pulpet i terrorystka – komu zdarza się przezywać dziecko z miłości? Wzruszający list czytelnika

Jedna jedyna rzecz, która zniszczy każdą najlepszą relację a miłość zamieni w nienawiść

Szacunek do starszych i to, co mi w nim przeszkadza.

Bałagan? Jaki bałagan? Królewna idzie napić się kawki.

Moje dziecko lepsze? O tym, że nic nie spadło mi z nieba.

Przyjęcie w domu dla maluszka – szybko, łatwo i przyjemnie? To możliwe!

O tym, skąd u dzieci biorą się niechciane zachowania

Jak przekazać dziecku to, co najważniejsze, kiedy nie ma nas obok? Niezwykły miś, który zna moc słów

Dobry mąż to zła żona

Jedna jedyna sytuacja, kiedy Walentynki mają sens

9 sytuacji, które trzeba przeżyć żeby zrozumieć matkę.

Jak pozytywnie wspierać rozwój dziecka w pierwszym roku jego życia (dotyczy również starszych dzieci)

13 przykazań rodzica – o tym co najważniejsze i dlaczego cała reszta nadaje się do kosza

Daj jej tę czekoladę, przecież ma mleko, czyli teksty, które warto obrócić w kiepski żart

Najważniejsze zasady bezpiecznej podróży z dzieckiem

Kiedy chłopiec pomaluje paznokcie świat wstrzymuje oddech

10 rzeczy, które kochamy w ojcach

Bez mamy – jak to jest być samotnym ojcem? Wywiad

Macierzyństwo to więzienie.

Niesamowite fakty i mity na temat noszenia dziecka

Refluks u dziecka – dieta i zalecenia w trosce o zdrowie malucha

Ciemno, ciemniej. Dzieci w piekle depresji

Dla babci i dziadka. Życzenia-marzenia.

Spray na strachy – moja sztuczka w walce z potworami i dziecięcymi strachami

Zabobony i przesądy, które pomagają zajść w ciążę

8 najbardziej zaskakujących rzeczy w macierzyństwie. Zgadzasz się?

Poronienie – czego nie mówić kobiecie po stracie, jak pomóc rodzicom

Baby box czyli wyprawka idealna- jeden gadżet z mnóstwem zastosowań

Moje hity na pierwsze miesiące z maluszkiem. Sprawdzona wyprawka!

Przykazania szczęśliwej mamy – musisz je poznać!

Chciałabym urodzić dziewczynkę, wolałabym żeby był chłopiec…

Dziecko i sąsiedzi. Czy to mieszanka wybuchowa?

Kiedy pojawia się rodzeństwo, dziecku może zawalić się świat – 6 kroków by pomóc starszemu dziecku

Zakaz krzyku na placu zabaw, czyli mama traci cierpliwość do… mam

Podróż z dzieckiem – niezawodne gadżety na bezpieczną i wygodną wyprawę

Szpinak robi mniam, czyli jak umilić posiłki i zachęcić do smakowania + jak zabić apetyt?

Nie, nie, nie. Czego nieświadomie uczymy swoje dzieci?

Mamo, jesteś najlepsza!

Tego uczę swoje dziecko i obrywam za to po uszach!

Miłość do dziecka wyrażona wierszem – 3 wspaniałe propozycje

Gadżety pomocne przy karmieniu piersią + książki

Ach, te postanowienia… Ze mną Ci się uda!

13 sekretów, które zdradzę Ci o sobie

Dzieci nie są złe i już

Pozwólmy kobietom nie być matkami

Tosia papa. Ostatnie chwile z naszym pupilem.

Czujesz, że nie możesz dotrzeć do swojego dziecka? Napisz list!

Od tych tekstów mamo, jeży się włos na głowie.

3 dni wakacji i ręce opadają. Najgorsze podsłyszane teksty kierowane do dzieci

Jak stworzyć szczęśliwego człowieka?

Czy Twoje dziecko może być… kimś?

Sposoby na bezpieczne zakupy dla mam, o których mogłyście nie wiedzieć

Przemoc wobec dzieci to nie tylko bicie. Czym krzywdzimy nasze maluchy?

Nagła śmierć łóżeczkowa (SIDS) – jak możesz uratować swoje dziecko

Argumenty rodziców z którymi nigdy się nie zgodzę. A Ty?